ALIŞVERİŞTE - AMSTERDAM

PAZAR VS. VİNTAGE

Albert Cuyp Halk Pazarı: Amsterdam’daki ilk duraklarımdan biri kesinlikle De Pijp bölgesinde kurulan Avrupa’nın en büyük açık halk pazarı Albert Cuyp. Adını 17. yy ressamlarından Albert Cuyp’dan alan pazarda, kıyafetten giyeceğe, kozmetikten çarşafa oldukça ilginç şeyler mümkün. Alışveriş şart değil, tezgahları kurcalamak da yeterince zevkli.

 

Daha fazla alışveriş! Albert Cuyp’daki ucuz alışverişten gerçek dünyaya dönmek için Amsterdam’da bir çok alternatif cadde adımlarımı bekliyor. Amsterdam’ın en kalabalık alışveriş caddesi Kalverstraat, tasarım butiklerin olduğu De Negen Straatjes ve biraz daha alternatif seçenekler sunan Utrechtsraat’tan valize bakalım neler girecek.

 

Vintage Amsterdam: Amsterdam Urban Eyewear, Herenstraat 5 numarada ikamet eden hem vintage gözlükleri hem de günümüz modacılarının iyi seçilmiş gözlük modellerini bir arada bulabileceğiniz trendy bir gözlükçü. Vintage turumun ilk durağı. Daha sonra ise Spiegelbeeld (Huidenstraat 24) ve Laura Dols (Wolvenstraat 6&7) ve Episode (Waterlooplein) gibi vintage dükkanlarda ilginç gözlük aramaya devam. Süprizlere hazırım. De Jaren Cafe (Nieuwe Doelenstraat) gibi kanal kenarı café’lerde kahve molası vermek de şart tabii.

 

BLOGGER

Hakan San
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET