YEMEKTE - MADRİD

PAZAR YERİ SAN ANTON

Madrid'de merkeze çok yakın Chueca bölgesinde bulunan güzel ve şık bir yemek marketi var ki.. buradan size özellikle bahsetmek istiyorum. 3 katlı El Mercado de San Antón Madrid yemek çarşılarına göre çok daha az kalabalık ve keyifli bir deneyim yaşatacak size. Burası temellerini 1916 yılında bir sokak pazarı olarak atmış ve zamanla şehir ile beraber dönem dönem büyük değişimlere uğramış. Farklı biçimlerde, mekanlarda ve şartlarda meraklıları ile buluşan konsept 2000 yılından sonra bugünkü sabit adresine ve binasına kavuşmuş.

 

Markete yani çarşıya girdiğiniz anda rengarenk capcanlı meyve ve sebze standları, yerel yemeklerin ve baharatarın satıldığı tezgahlar ile kokusu keskin ama iştah açıcı balık tezgahları cıvıl cıvıl bir ahenk ile karşılıyor sizi. El Mercado de San Antón'un ilk iki katında içinde birbirinden lezziz ve gördüğünüz an hepsini yemek isteyeceğiniz Tapas barlar bulunuyor. Yanyana dizilmiş olan bu tapas barların sadece birinde karar kılmak zorunda değilsiniz elbette .. Zaten tapas barların kültüründe bu yok ki…

 

La Cocina de San Antón çarşının en üst katında bulunan ve harika yemekler yiyebileceğiniz bir teras. Günün her saati yemeğin en özenli şeklde hazırlandığı ve sunulduğu bu açık alana özellikle güneşli bir günde giderseniz pişman olmayacaksınız. Teras geceleri yemeyi, gezmeyi ve giyinip kokteyllerini içmek isteyenlerin uğradığı hip bir mekan belli ki. Lezziz yemekleri ile öğlen ve akşam servis yapan restaurant da büyük ve küçük ahşap masalar ve aralarında güler yüzleri ile deneyiminizin en güzeli olması için uğraşan harika bir ekip var. Bu arada unutmadan ben gittiğimde çarşının içinde çok enteresan bir fotoğraf sergisi vardı.. belki sizde giderseniz alışveriş, yemek ve içki nin yanında farklı bir sanatsal sunumu yakalayabilirsiniz… iyi eğlencler ve afiyet olsun.

BLOGGER

Tanem Sivar
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET