KONSERDE - BARSELONA

PEK SEVGİLİ GRACİA

Ağaçların gölgesinde yaşlı bir çift oturuyor, hemen yanında kulaklıklarını çıkaran bir genç onlara selam veriyor. Graci’da alıştığım, sevdiğim tipte bir mahalle hayatı var. Örneklerle anlatayım:

 

Fotoğrafçılık sahnelerine yeni adım atan Tagomago, genç sanatçıların arkasında. Özellikle 20’li yaşlarındaki yetenekleri tanımak istersen, uğramak gereken mekan 

 

İyi şarap, iyi ekmek, iyi peynir. Viblioteca’nın masalarında bulacağınız bu tip bir güzellik. 

 

Xurerria Trebol sabah erken kalkanların mekanı. Kontuarına gidip croquetta (içi sebze, patates, peynir dolu toplar) ya da churro istiyorsunuz. Mideye bayram (Corsega, 341)

 

Sex and The City dizi ve filmlerinin kahramanı Carrie Bradshaw gerçek olsa cenneti 2046 olurdu. Kesin. Ama madem o yok, sana uygun, iki eşine de sahip olacağın ayakkabılar kesin çıkacaktır aradan. 

 

Baum, vintage, bohem, indie, şık trendleri sevenler için özel ürünler satılıyor (Carrer Sèneca, 29)

 

Hibernian ikinci el İngilizce kitapların adresi. Sahibi ben Paul Auster seviyorum dediğinde Kurt Vonegut da okumalısın önerisinde bulunacak kadar ilgili kişi.

 

Eve dönmeden bavula peynir, salam, sucuk doldurmak lazım. Bunun Gracia’daki adresi: Mercat de la Llibetat

 

Rock star olacağı doğuştan belli çocukların dükkanı Rock 01, t-shirt, mayo, biberon, emzik üretimi yapıyor. Stil sahibi annelere duyurulur.

 

Genel kural: Barselona’da 23:00’ten önce müziğe başlama vuruşu yapılmaz, İstisna: 19:30’da canlı parçalar dinlemek için masaları dolan Heliogabal. İndi müziğin ibadet yeri olduğundan şüphe yok. 

 

Müziksiz hayat hatadır diyenler için birinden çıkıp diğerine eklenti olmalı iki mekan: Switch (Francisco Giner, 24) ve Vinilo (Matilde, 2)

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET