YEMEKTE - PRAG

PRAG KAHVELERİNDE

Budapeşte'de Ece'yi bırakıp otobüse atladık. Üzüntü. Budapeşte-Prag arası 6 saat yol. Arada off'lamalar, bel tutulmaları, bacak ağrıları olsa da kendimizi Prag sokaklarında bulduğumuz anda tüm dertler unutuldu tabii yine. İlk iş: kahve. İlk durak Tricafé. Meğer pek ünlü, herkes tarafından bilinen yermiş ama biz elbette içgüdüsel olarak kendisine ulaştık. Müzik, oturma alanı, macchiato on Numara (@anlamarama)

 

Charles Köprüsü'nü şehrin turistik noktalarının bitimi olarak kabul edersen, oradan aşağı Jaromirava Bulvarı'na kadar pek çok lokal dükkan, restoran, sokak var. Detaylarını elbette kapsamlı Prag rehberimizde bulacaksın ama biz şimdiden gezmek isteyenler için ufak bir tüyo vermek istedik: Standard Coffee'de bir mola verilir!  (@anlamarama)

 

Hem kahvaltıya hem mis gibi kahveye hem de kahveyle alakalı aksesuarlar almaya gelebileceğiniz Mama Coffee de Prag'in en'lerinden. Mama coffee'nin alt katından 'to go' kahvenizi alabilirsiniz. Aydınlık ve geniş üst kattaysa uzun uzun kahve keyfi ya da kahvaltı yapabilirsiniz. internet de var (@cizenbayan)

 

Seyahat ettiğimiz, keşfe çıktığımız her şehirde, burada yaşasak her gün uğrayacağımız  arayışında olduğumuz doğrudur. İşte Muj Salek Kavy de bu derdimizin Prag çaresi. Pazar günleri dahil her sabah kahvaltı, kek, kurabiye, omlet için açıklar. Üstelik içerisi de dışarısı da tıklım tıkış.

 

Bir diğer bilgisayarını al git kahvesi de Liberica. Öğleden sonra çay saatleri meşhur (Myslíková 20)

 

Kahvaltı arayışlarının sonu Café Jen’de! Haftaiçi 08:00, haftasonları 09:30’da açılıyor.

 

Son günümüzde, hadi bir sabah kahvesi içelim diye girdiğimiz Bakeshop'a büyük hayran olduk. Fransız tipi kruvasan da var, Amerikan usulü bagel'da,Türk'lerin ağız tadına uygun beze de. Karın tok olunca şahane bir tabak yapamadık belki ama yolluk aldık. Salataları da gram usulü tabaklara dolduruyorlar, çimlere yayılıp yemelik

 

Kafemat: Güzel kahve yanında, enfes kek mi istedin? O da var. Spesiyaliyse yaz aylarında servis edilen espresso tonik (Dejvická 3)

 

Prag’da Çok Gezenler Kulübü olarak onay verdiğimiz, duvarlarındaki sanatın, içindeki kahvenin, masalarındaki sükunetin hayranı olduğumuz #1 kahve Original Coffee

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET