İPUCU - ROMA

ROMA İPUÇLARI

Roma havaalanına ayağımızı basar basmaz oldukça uzun bir pasaport kuyruğu bizi karşıladı. Eyvah dememize kalmadan kendimizi 
pasaport memurunun önünde bulduk, toplam 1 saniye süren kontrolün ardından ne olduğunu anlamadan kendimizi İtalya sınırlarında buluverdik. Sanırım biz sınırı geçtiğimizde bavullar uçaktan bile inmemişti.Havaalanında şehir merkezine transit tren mevcut, sonrasında ise istikamete göre değişik ulaşım yöntemlerini tercih etmeniz gerekiyor. Roma’da metro çok yaygın değil. Otobüs konusunda da bilmeyenin kolayca çözebileceği bir sistem oturmamış. Kalabalıksanız taksi tercih etmeniz önerilir. Bagaj için ekstra ücret alımı (3 euro) söz konusu.Telefon ve internet kullanımı konusunda sonradan gelen bir tavsiyeyi aktarmak isterim: İtalya’dan bir kart alınız, günlük 2 euroya 100 mb internet kullanabilir ve hesabınızı bilebilirmişsiniz.

Roma’da her iki köşe başından birinde bir çeşmeye rastlarsınız. Su güzel, susuzluğunuzu bu çeşmelerden gidermekte bir sakınca görmeyin. Alttan musluğu kapatıp üstten fıskiye sistemiyle verimli kullanmanız mümkün, bu da şehri kullanma kılavuzunun son maddesi olsun.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET