YEMEKTE - MARSİLYA

SABAH, ÖĞLE, AKŞAM YEMEK!

La Boulangerie Aixoise (45 Rue Francis Davso) tipik bir Fransız kahvaltısı etmek isteyenler için ideal fırın. Burada çeşit çok fazla, seçmesi senden. Önündeki sandalyelerde kuruvasanın yerken, bir bakmışsın pek çok lokal arkadaşın olmuş.

 

Öğle yemeğinde (1) La Table Cinq , şirin bahçesiyle cebi yakmayan menüleriyle ideal restoranlardan. Özellikle tatlı menüsünden Variation de chocolat noir grand cru pur Brésil demelisin. (2) Marché Saint Victoria, küçük olmasına rağmen, içerisinden pek çok çeşit deniz mahsülü bulabileceğin pazar alanı. En önemlisi de ürünler her zaman taze oluyor. Port’da olup hızlıca yemek yemek isteyenler için ideal. (3) Teavora Marsilya’da keşfettiğim gizi yerlerden biri. Sadece tamamı doğu motifleriyle tasarlanmış iç mimarisi bile seni kendisine hayran bırakıyor. (65 Boulevard Longchamp)

 

Akşama buluşalım akşama (1) La Goulette: Marsilya’yı sadece bir Fransız şehri olarak düşünme burası kelimenin tam anlamıyla “kozmopolit” bir kent. Zaten şehrin en güzel taraflarından biri  bu kültür zenginliği! O zaman akşam yemeğine Tunus restoranına gidiyoruz (1 Rue Pavillon) (2) Schilling, birinci sınıf bir menüyü normalinden çok daha uygun fiyata sunuyor. Tavada çevrilmiş kalamar, patlıcanlı makarna kesinlikle denenmeli (37 Rue Caisserie). (3) Chez Madie Les Galinettes’te Provansa’nın en iyi et ve balık spesiyallerini deneyebilirsin. (4) Les Trois Rois marine edilmiş ahtapot salatası, vanilyalı Saint-Jacques ve tarte tatin spesiyalleriyle ünlü

BLOGGER

Barkın Özdemir
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET