KONSERDE - AMSTERDAM

SabahI göreceklere club ortamlarIndan özetler

Amsterdam medeniyettiyle bize bir şeyler anlatmak isteyen bir şehir. En tekinsiz sokağında bile kendinizi güvende hissedebileceğiniz, Redlight bölgesinde turla gelmiş anneniz yaşında teyzelerin merakla vitrinlerden içeri baktığı, kimsenin kimseye bir zararı dokunmadığı bir ortam.

 

İnanması güç ama Amsterdam’da şehir hayatında öncelik bisikletlerin. Yani şehirde bisikletiniz varsa yaşadınız. Yaya iseniz bisiklet yollarına dikkat edin, çünkü bir bisikletle kafa kafaya geldiğinizde her an ‘bisiklet yolundan yürüyen cahil insan’ statüsüne düşebilirsiniz. Bu şehirde medeniyet, bir şekilde cehalete galip gelmiş. Şehir yaşantısına bakarak bile sinirleriniz bozulabilir, neden böyle bir hayat yaşamadığınızı kendinize sorabilirsiniz. Müzeler ve sokakları bile bir kenara bırakırsak, Amterdam’da daha ziyaret edecek çok fazla yer olduğunu görüyoruz.  Örneklerle sabitleyelim:

 

De Klos (Kerkstraat 41): Kısaca metrelik mangal gibi bir şey. Eğer etobursanız, ete doyacaksınız.

 

Gece çıkmadan bir şeyler içmek isterseniz, mekanınız: Lux  (Marnixstraat 403). Üç güzel mekan yan yana. İstediğine gir, çık. Lux, Kamer ve Weber. Hepsi gayet hoş.

 

Çılgın clubbingciler için buranın en ana akım yeri: Paradiso ve kardeşi Melkweg. Güzel konser yakalayabilirsiniz, sitelerinden kontrol şart.

 

Club 8, baya Amsterdam'ın Dogzstar'ı, seviyesiz eğlence arıyosan göm.

 

Techo- House statüsünde Avrupa'nın en iyi yerlerinden biri Studio 80 (Rembrandtplein 17). Bayağı, bildiğin yeraltı havası.

 

Trouw (Wibautstraat 127) Cuma veya cumartesi kopuyor. Erken gidin yoksa giremezsiniz. 

 

Van Gogh Museum’a zaten gitmiş olduğunuzu düşünerek, bir de fotoğraf müzesi Foam’ı (Keizersgracht 609) görmenizi tavsiye eder, yazımı burada sonlandırırım.

BLOGGER

Sezyum
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET