SOKAKTA - BARSELONA

SAHİL ŞERİDİ: LA BARCELONETA

Kendisi hakkında Barselona’nın kıyı şeridi, Alaçatı kumsal hattı, Türkbükü- Yalıkavak karması, arada Kaş esintisi benzetmeler var. Doğru. Denize nazır kahveler, kumsallar, skateboard için alanlar, bisiklete binenler, kısaca hayatın tadına varmak, güneş altında kavrulmak, plajda voleybol oynamak isteyenler burada.

 

06:13: Güneşe selam çakmak, merhaba ben de yanındayım demek için sahil şeridinin sonundaki W Hotel’in oradan, denize uzanan dalgakırana doğru yürüyorsun. Rüzgar var sana eşlik eden.

 

08:42:Kahvaltı zamanı. Kahvenin yanına kurabiye, kruvasan, ekmekler Baluard’dan; kahvenin yanında okunacak kitaplar Libreria  Negra y Criminal’den, polisiye roman tadında. Keşfedilmesi gereken Kübalı yazar: Leonardo Padura Fuentes

 

14:15: Kahvaltıdan bu yana 5 saate yakın zaman geçmiş. O halde seni La Cova Fumada'ya alalım. Üzerinde sosla gelen La bomba (patates kroketi) ilk sipariş etmen gereken şey, üzerine karidesten tut sardalyaya kadar pek çok deniz ürünü seçeneğin olacak (Carrer Baluard, 56).

 

21:14: Barselona için (erken) akşam yemeği saati. El Vaso de Oro’da granjero con Serrano (salamlı sandviç); atun picante (biberli ton balığı) ısmarlamak lazım. Leziz.

 

22:32: Barça Barça Barça! Diye bağırmak, futbolun alasını izlemek için Bar Leo adresiniz olacak. Burada nuhnebiden kalma langırt oyunları ve sadece maç gösteren bir televizyonunuz var (Carrer Sant Carles, 34).

 

23:43: Shoko’da program dans, dans, dans. Ona göre kurtları dökmek için yanına alıp da gelmek lazım.

 

02:26: Lokallerin değil, aslen turistlerin mekanı CDLC ve Opium. Dünyanın öteki ucundan birileriyle tanışmanız olası, Barselonalılar’la karşılaşmanız daha zor.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET