GEZİNTİDE - ROMA

SANA BİR TEPEDEN BAKTIM ROMA!

Bazı şehirlere yukarıdan bakmak için yüzlerce merdivenlik kulelere çıkılır, tepeler aşılır, kaleler fethedilir. Roma onlardan biri. Ama korkma, ben sana yüzlerce basamak çıkartmayacağım. Pek güzel teraslardan, bahçelerden, balkonlardan haber vereceğim!

 

Evinin terası olsa, yastıkları atsan, arkadaşları çağırsan Apartment Bar kadar olur. Roma hipsterlar’ının pek sevdiği bu barda 7-9 arası apero saati (bu da demek oluyor ki içtiklerinin yanında bol bol yiyecek) sonrasındaysa dans dans dans var.

 

Dom Otel’in kendisi Roma’nın en işlek caddelerinden biri üzerinde olabilir ama terası henüz kalabalıklar tarafından keşfedilmemiş.

 

Lanificio Roma’nın en neşeli, hareketli teras barlarından. DJ’ler müziğe hiç ara vermiyor, oyunlar, barbekü, muhabbet susmuyor. Özellikle  genç müzik gruplarını keşfetmek için uğranması gereken yerlerden.

 

Turistlerden uzak, yerlisine yakın bölges Garbatella’da bir diğer müthiş mekan da La Maisonnette Ristrot

 

Pinpon masaları, oturmaya değil yaymaya geldik mottosunun destekçisi kanepeler, yemek arabaları, ara ara yapılan konserler, marketler, basketbol potaları... Monkgarden’dan çıkmaya ne gerek var?

 

Özellikle Pazarları ne yapsak diye düşünmeye başladığın anlarda güneşi nehrin üzerinden batırmaya The Magick Bar’a uğruyorsun.

 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET