YEMEKTE - AMSTERDAM

SUSHİ SEVER MİSİNİZ?

Amsterdam'da çok uygun fiyatlara şahane uzak doğu yemeği yiyebileceğiniz iki restoran bilgisini, ikisinin adresi de Amsterdamlılar'dan almış olarak veriyorum. Sıfır turistik, sıfır kazıklanma, %100 lezzet garantili yani.

 
 
Leidseplein'e çok yakın olan Overtoom Caddesi alternatif sanat merkezleri ve kafeleriyle Amsterdamlılar'ın mekanlarından. Khorat Top da bu cadde üzerinde bir ara sokağın köşesinde yer alıyor. Küçücük. Öyle şık bir ortamı yok. İçerde toplam 5-6 masa var. Çalışanların hepsi Taylandlı ama Amsterdam'ın genelinde olduğu gibi onlar da İngilizce biliyorlar. Fiyatlar son derece makul ve yemekler çok lezzetli. Karidesli Pad Thai mutlaka denenmeli.
Tweede Constantijn Huygensstraat 64HS
 
 
Turist keşkemeşinden uzakta, Amsterdamlılar'ın bar gezmelerinin ve uygun fiyata eve çıkan gençlerin adresi olan De Pijp'te tavsiye deceğim diğer Uzak Doğu restoranı ise Otaru. Bu sefer yemeklerin ana vatanı Japonya. Amsterdam'da somon, karides nefis ve bol bulunuyor. Bu da sushilerin lezzet ve fiyatlarına yansıyor. Alacarte da takılabilrsiniz ama bence masa üzerinde yer alan fırsatlı set menülere mutlaka göz atın. Hem hesaplı hem doyurucu hem de bol bol çeşit denemiş oluyorsunuz. Tatlısıyla, başlangıcıyla Japon stili karnınızı doyurduktan sonra De Pijp barlarına takılmayı unutmayın.
Frans Halsstraat 2
 

 

BLOGGER

Elif Tanverdi
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET