KONSERDE - AMSTERDAM

UTRECHT'TE MÜZİK SENİ BEKLER

Müzik, alışveriş ve seyahat tutkusunu üçü bir arada kıvamında yaşayıp gittiğin şehirlerde müzik dükkanlarını ziyaret etmeden duramıyorsan sana önemli bir hatırlatmam olacak:  Dünyanın en büyük plak  - CD fuarı Mega Record & CD Fair Autmn 2013 çok yakında Utrecht’te! Her yıl Kasım ayında, Amsterdam'a yakın Utrecht şehrinde düzenlenen ve dünyanın pek çok yerinden katılımcılarla dolup taşan dev boyutlardaki plak fuarı, bu yıl  23-24 Kasım tarihlerinde 40. kez yapılacak. Belki de iş programından sadece Cuma’yı çalarak kendine eğlenceli bir  deneyim hediye edebilirsin.

 

Neden Gitmeli?

- Birçok ülkedeki en önemli plak dükkanlarını tek seferde gezme fırsatı var. Çünkü başta İngiltere, Almanya ve Amerika olmak üzere tüm dünyadan önemli dükkanlar ile toplamda 500’ün üzerinde satıcı sözkonusu.

- Yıllardır aradığın ender bulunan bir plağı, hem de iyi bir baskısını bulma ihtimali çok yüksek. Koleksiyonerlerin her yıl akın akın bu fuara gelmesi  işte bu yüzden.

- ‘Aradığım türde şeyler bulur muyum?’  endişesi gereksiz. Çünkü türlere göre ayrılmış ucu bucağı olmayan tezgahlar dolusu plak ve CD’den bahsediyoruz.

- Ucuz plak en iyi plaktır! Fuarın daimi takipçilerinden duyduğumuz kadarıyla  € 1 standlarından valizler dolusu plak taşımak fuarın en zevkli aktivitesi.

- Yeni çıkan albümlerin fuara denk getirilen lansmanları, müzik dünyasının ünlü simalarından imza etkinlikleri, ender bulunanlar için yapılan açık arttırmalar ve İngiliz sanatçı Nigel Waymouth’un afiş sergisi de diğer cezbedici etkinlikler…

 

Sonuç olarak her müzikseverin ömründe en az bir kez bulunmak isteyeceği;  bir müzik festivaline katılma keyfine eşdeğer bu  unutulmaz organizasyona gitmek istersen ihtiyaç duyacağın bilgiler şunlar:

Tarih: 23-24 Kasım 2013 / Jaarbeurs Fuar Alanı -  Utrecht

Adres: Jaarbeursplein 63521 AL Utrecht – Hollanda

Açık olduğu saatler: 10:00 – 17:00 arası

Biletler: İnternet üzerinden alınca tek gün € 11.50, iki günlük Pass: € 20.50 Eğer kapıdan almak istersen bu fiyatlara ekstra €2.50 eklemen yeterli.

Ulaşım:  Amsterdam Schipol havaalanından Utrecht’e ulaşmak 40 dakika sürüyor.

 

‘Haberi geç aldım , gidemem!’ serzenişlerine de hazırlıklı olarak iyi haberi sona sakladım: Eğer Kasım’daki bu fuarı kaçırıyorsan hiç üzülme, şimdiden Nisan ayı için uçak biletini al ve hazırlıklara başla. Çünkü bu fuar Utrecht’te aslında her yıl iki kez yapılıyor ve gelecek sefer için sadece Nisan’ı beklemen yeterli! Ben bu arada Kasım’daki fuarı yerinde takip ederek senin için yeni bilgiler topluyor olacağım!.

BLOGGER

Aydan Kumpas
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET