ALIŞVERİŞTE - ZÜRİH

VİADÜK'TE ALIŞVERİŞ

Zürih’in yeni tasarım ve sanat bölgesi olarak adlandırılan 5. bölgenin merkezinde, tren raylarının hemen altında kurulan Im Viadukt Zürih’in ilk konsept sahibi alışveriş merkezi olarak kabul ediliyor. Bahnhof’tan 13, 14 ya da 17 numaralı tramvaya binersen yaklaşık 12 dakika sonra buradasın.Gel, seninle Viadukt’teki dükkanları gezelim..

 

  • “Moda burada yaratılır” sloganıyla sezon trendlerini takip etmeksizin bambaşka bir koleksiyon sunuyor Im Viadukt 26 numaradaki BIG.
  • Çaydanlıktan şarap açacağına mikserden peynir bıçağına her türlü mutfak eşyasının tasarımcılar elinden çıkmış versiyonları Sibler’in raflarını süslüyor. Ben paramın yetmeyeceği mutfak aksesuarlarından çok banyomu süsleyecek bu ördekleri beğendim (Viaduktsrasse 39 ).
  • İsviçre’li ödüllü tasarımcı Elena Zenero’nun filmlerden ve şarkılardan esinlenerek hazırladığı tasarımlarını satışa sunduğu “Goya” isimli dükkanda gördüğüm bu eldivenlere anında vuruldum (Viaduktstrasse 41).
  • Komplementair Accesories adı üzerinde bir aksesuar dükkanı. Burada deri çantalar, cüzdanlar, ajandalar, defterler dışında ayakkabı, saat, şal gibi farklı parçalar da bulabilirsin (Viaduktstrasse 43)
  • Adı seni yanıltmasın, yan yana 2 dükkandan oluşan Kitchener Plus mutfak eşyaları değil, kadın ve erkek kıyafet & aksesuarları satıyor. Bunun yanı sıra kitap, laptop çantaları, kek kalıpları gibi farklı şeyler de bulabilirsin burada. Ben alışveriş yapanlara torba yerine verdikleri çantalara bir de kapıdaki “gölgede parmaklarla hayvan yapma” çizimlerine bayıldım (Viaduktstrasse 47-49)
  • Doğal malzeme, tasarım ve enerji tasarrufu kelimelerini müzik ile yan yana getirmek istiyorsan, Klangwandel seni bekler. Retro görünümlü radyolar ve iphone/ipod müzik dinleme aparatlarının satıldığı bu dükkanda dilersen küçük bir radyo dilersen odandan kurabileceğin müzik sistemi, ne dilersen var. Üstelik sahibi evini ziyaret edip müzik dinleme konusundaki ihtiyaçlarını da bizzat tespit ederek sana uygun çözümler sunuyor (Viaduktstrasse 61- Viadukt 13/).

 

Viadukt’te alışverişe doyduysan ve biraz mola vermek istersen o zaman hemen köşedeki Markethalle’ye git derim. İçinde şarküteriler, peynirciler, sebze&meyve satan tezgahlar, şarap satan dükkanlar olan kapalı bir pazar burası. Üstelik çay kahve içip bir şeyler atıştırabileceğin bir de restoranı var.

 

 

BLOGGER

Özge A. Lokmanhekim
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET