SOKAKTA - CAPE TOWN

VODAFONE RED İLE CAPE TOWN'U KEŞFEDİYORUZ!

Cape Town! İsmini ilk duyduğunda aklına Boulders Beach’te penguenlerle yüzmek, bir gemiye atlayıp kafesle köpekbalığı dalışı yapmak, apartayt zamanında yaşananları öğrenmek için District Six Müzesi’ne bir gün ayırmak, altından balinaların geçtiği bir botun üzerinde okyanusta özgürlüğü hissetmek, dünyanın en güzel yollarından biri olan Chapman’s Peak’te araba sürmek, Victoria & Alfred Waterfront’da denize karşı oturmak, Cumartesi kurulan pazar yerinde kahvaltını etmek, Africa Burn zamanında çöl festivalinin tadını çıkarmak gelecek. Doğru. Cape Town’da bunların hepsi var. Biz VODAFORE RED ile 1 hafta boyunca kesintisiz dolaştık, bunlara ek olarak yerlisi gibi yaşaman için bir Cape Town rehberi hazırladık. Giderken yanına almayı, atladığımız varsa bize önerilerini yazmayı unutma!

 

Güney Afrika’da dolaşırken resimlerini çekmeyi sevdiklerinle paylaşmayı da ihmal etme! Vodafone Red’le 51 ülkede tarifeni aynen yurtdışında da kullan, resimlerini rahat rahat paylaş! Vodafone Red’li olmak için http://vftr.co/roamingred linkini ziyaret edebilirsin.

 

Sabah kahvesi! Cape Town’da hayat ve kahveler 07:00’de açılıyor.  Her sabah Truth Coffee’nin Buitenkant Sokağı’ndaki şubesinin kapısında buluyorsun kendini. Steampunk akımından esinlenerek dekore edilmiş Truth’da tüm çalışanların kostümü birbirinden güzel. Kendini dönem filmlerinden birinde figüran gibi hissedeceksin.

 

Şehrin içindeki vaha: Masa Dağı. 1.5-2 saat zaman ayırıp yukarıya tırmanmalı, gün batmadan aşağıya değil hep ufka bakmalısın.

 

Tarih adada yaşıyor… Nelson Mandela, Kgalema Motlanthe gibi barış savaşçılarının apartayt zamanında yıllarını geçirdiği Robben Adası bugün UNESCO Dünya Koruma Listesi’nde bir müze. Bir zamanlar bu duvarlar arasında yaşamış olanlar kendi hayat hikayelerini anlatıyor. Adaya giden gemi bile o zamanın kalıntılarıyla dolu.

 

Müze gibi sokaklar… Cape Town’da duvar resimlerine doymak ve hayran kalmak mı istiyorsun? Woodstock Mall etrafına alalım seni. Üstelik her Cumartesi kurulan pazarda da Cape Townlu lokal üreticilerin ürünlerini tadabilir, şehrin içindeki festival havasında yaşayabilirsin.

 

Dünyanın en güzel günbatımlarından biri… Lion’s Head’de! Tırmanması zorlu ama her adımına değecek. 2 saatlik yol sonunda cennete geldiğin kesin.

 

Cape Town’da ne yemeli,içmeli? Sabah Kahvesi Rosetta’da, sabah kahvaltısı Clarke’s’da, akşamüstü buluşması Mother’s Ruin’de, en sevdiğimiz akşam yemekleri The Village Idiot ve Orinoco’da, gece Coffee & The Glory’de başlayıp Long, Loop, Bree sokakları arasındaki yollarda devam ediyor.

 

Peki Cape Town yerlileri sörfe, denize, sayfiyeye nereye gidiyor? St. James’de Olympia Café’de tatlılarını yiyip, deniz kenarında balık ekmeğe doyduktan sonra Muizenberg’de dalgalar arasına atlıyorlar.

 

Cape Town yakınındaki vaha: Old Mac Daddy’nin tasarım karavanlı parkı varmış. Burada bir iki gün geçirmeden Cape Town’a veda etmek hiç olmazmış.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET